Zeynep Umut Can

Celal Bayar Üniversitesi- İktisat bölümünden 1999 yılında mezun olduktan sonra 2001 yılından itibaren 16 yıl boyunca bankacılık sektörünün hem çeşitli kademelerinde hem de Ticari ve Bireysel bölümlerinde uzmanlaşmıştır.

2017 yılında T. İş Bankası A.Ş.’de portföy yöneticiliği görevinden, kariyerinde değişiklik yapma kararı alarak ayrılmıştır.

2014-2015 yıllarında uzun süredir ilgi duyduğu ve eğitimini Kanada merkezli Erickson College’ın , Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) akredite programı olan: “The Art & Science of Coaching” (Koçluk Sanatı ve Bilimi) ve “Çözüm Odakli Koçluk” yaklaşımı eğitiminin 128 saatlik 4 Modülünü tamamlayarak Erickson College’ın “Certified Professional Coach” sertifikasını almıştır

2016 yılında koçluğu desteklediğini düşündüğü Almanya merkezli “ Wıesbaden Academy Of Psychotherapy’nin Türkiye’de Olgu Psk. Danışma merkezi tarafından verilen “ Pozitif Psikoterapi” eğitiminin 170 saatlik 8 modülünü tamamlamıştır.

Tüm bunların yanısıra, 1998-2001 yıllarında“Tiyatro Oluşum”da oyunculuk eğitimi aldı. Bu süreçte çeşitli oyunlarda görev aldı. 2010 yılında “Tiyatro Oyun Kutusu” bünyesine katılarak eğitim almaya devam etti. Çeşitli oyunlarda sahne arkasında ve oyuncu olarak görev aldı. Halen aynı tiyatroda çalışmaktadır.

2012 -2015 yıllarında İzmir’de Banka çalışanları ile kuruluşunda görev aldığı “ Bastiz “ Tiyatrosunun çeşitli oyunlarında sahneye çıktı.

2014 yılında tiyatro ve yaratıcı drama konusundaki çalışmalarını, Katip Çelebi Üniversitesi ve Yetkin Aile Danışmanlık Psikoloji Merkezi tarafından açılan 120 saatlik “ Yaratıcı Drama Eğitmenliği” sertifika programıyla tamamladı.

Uluslararası ICF Akredite sertifikalı profesyonel Koç olarak, öğrenciler, yetişkinler ve kurumlar ile gelecek hayali kurma, değişim, iletişim, zaman yönetimi değerler ve takım olma kavramları üzerine bireysel ve kurumsal eğitimler; bireysel seanslar, ayrıca çocuklara ve yetişkinlere yaratıcı drama eğitim ve atölye çalışmalarını İzmir ve İstanbul’da yürütmektedir.